Oilsystems
Oilsystems
Esbach 7, 95326 Kulmbach
Tel +49 (0) 9221 607 0071
Fax +49 (0) 9221 690 1173
E-mail: info@oilsystems.net
Gjermani
al-'Rbyh
Gjermanisht
Anglisht
Espańol
Franēais
Italiano
Portuguźs
Russkiļ
Türk
Prodhimi i naftės pastrimit tė naftės Vaj Analiza vaj mineral vaj perimesh

oilsystems
Partneri juaj pėr teknologjinė e filtrimit tė vajit.
 • vaj centrifuga Ventury pėr heqjen e papastėrtive
 • filtra tė naftės pėr stacionet e filtrimit tė naftės VF
 • fishekė Filter VFE-MT kundėr microparticles
 • Filter fishekė VFE-GM kundėr ndotjes total
 • Filter fishekė VFE-FS kundėr ngjyra
 • Filter fishekė VFE-CMP pėr, magnez, kalcium dhe fosfor
 • Filter fishekė VFE-ACP kundėr aldehydes dhe Peroxite
 • Filter fishekė VFE-W pėr ujė
 • tharėse VTK pėr tė hequr tė naftės, tė ujit tė lirė rrugėn
 • shtyp naftės pėr prodhimin e naftės
 • Vaj mbushje shishe dhe kanaēe pėr VAV
 • Vaj Analiza

ide tė reja qė do tė sigurojė pėrfitime.
Nga perime kontaminuara ose vajrat minerale pėr tė krijuar materiale me vlerė tė para nga teknikat tona dhe tė zgjatur jetėn e saj. Sonnenblumen Copyright (copyright) © nga Oilsystems.

Teknologji pėr ēdo tė naftės:
 • vaj centrifuga Engine nė bujqėsi dhe kamionė
 • Mikro-filtėr pėr vaj hidraulik nė ndėrtim
 • Grimcė filtėr nė industrinė e naftės
 • vaj vaj Centrifuge pėr makinat nė ēelik petėzimit
 • vaj sistemet e transmetimit filtėr nė turbinat e erės
 • Ujė pėr vaj lubrifikues nė Sawmills
 • vaj Micro filtėr pėr pompat e naftės nė bimė
 • Nano Filter i naftės sė papėrpunuar nė trajtimin e naftės
 • Baza filtrimit tė naftės nė e prodhimit tė naftės
 • Particle filtra pėr naftė pajisje kompresor
 • Filter pėr ftohje tė naftės lubrifikuese nė makineri
 • Dirt filtėr pėr naftė EDM nė Werzeugbau
 • Hekuri filtėr pėr naftė nė termocentrale
 • tharėse naftės pėr vaj transformatori nė nėnstacionin
 • Uji-vaj filtėr pėr vaj turbinė nė termocentrale
 • Magnez filtėr pėr prodhimin e vajit vegjetal nė bionaftė
 • Fosfori filtėr pėr naftė si lėndė djegėse rapeseed
 • Stainless steel filtėr pėr vaj palme nė CHP
 • Prefilter pėr vaj luledielli pėr ushqimin e kafshėve
 • vaj liri filtėr pėr mbrojtjen e drurit dhe ngjyra
 • Fiber filtra pėr naftė kokosit nė kozmetikė
 • Vaj filtėr pėr naftė eukalipt nė Wellness
 • Solids filtėr pėr naftė sallatė nga shtypi naftės
 • vaj peroksid-filtėr pėr tiganisje nė restorante
 • reduktim Aldehyde nė yndyrna tė ushqimit
 • Vaj filtėr pėr naftė susam nė kuzhinė
 • Reduktimin e ketonet nė bizneset e lehta tė naftės
 • filtra nafte Peshku pėr industrinė ushqimore
 • dhe shumė mė tepėr, ju lutemi na kontaktoni.

Ventury - Oil centrifuga.

Ul pėrqindjen e fėlliqur, rritje dhe shtrihen pėrdor tė vajrave. Me rritjen e fraksionet e tokės redukton paturpėsi dhe flowability. I poshtėr fishekė konvencionale filtėr pėrdorim, janė kryesisht shumė tė vėshtirė dhe jashtėzakonisht tė veshin-promovimin. motorėt moderne dhe pajisjet janė tė ndjeshėm ndaj grimcave tė tilla. Pastėrtinė e naftės Prandaj gjithnjė e mė tė rėndėsishme. Nė mėnyrė tė veēantė pėr kėto detyra, Ventury - Teknologjia e zhvilluar.
Avantazhet:

 • Ndarja e sasive tė mėdha tė poshtėr
 • Depozitimin e grimcave shumė tė vogėl tė poshtėr
 • tė naftės ėshtė mė e jetės filtėr
 • Mbrojtja efektive veshin
 • Pėrputhje ndarje
 • Nuk ka tė materialit shpenzues filtėr tė nevojshme
 • vėllimit tė ulėt dispozicion
 • ndėrtimit Metal nga lidhjeve me cilėsi tė lartė
 • me kosto tė ulėt, duke filluar nė 0,1 cent / litėr
 • kohė tė shkurtėr shpagim
V50 leer V50 leer
Ventury V20K
Centrifuge tė vogla tė naftės.
Kapaciteti i naftės: 20 litra / ore.
Me mbeturinat 0,05 litra.
Speed: 12,000 1/min
faktor Ndarja: 6.600g
Kreu thithje: 2.5 milion
Shkarko thithje me sitė
Tub: ēelik inox
: Schuko 230V
Dimensions: 365x185x260mm Pesha: 7 kg
transportit falas pėr euro 2189,60
Ventury V100
profesionistėve.
Kapaciteti i naftės: 100 litra / ore.
Me mbeturinat 0,70 litra.
Speed: 16,800 1/min
faktor Ndarja: deri nė 20.000 g
Temperaturat e naftės nė 68 ° C
Kreu thithje: 1.5
Shkarko thithje me sitė
Tub: ēelik inox
: Schuko 230V
Dimensions: Pesha 415x282x190mm: 20 kg
transportit falas pėr EUR 3,900, -
Zentrifuge
Ventury V300
Alternative pėr sasi tė vogla.
Shkalla Oil rrjedhin: 70-270 l / orė.
Me mbeturinat 0,32 litra.
Speed: 8,200 1/min
faktor Ndarja: 3.500g
Temperaturat e naftės deri nė 120 ° C
presionin e kėrkuar tė naftės: 5,5 bar.
Connector: Forward 3 / 8 "kthim IG 1" IG
presionin e ulėt tė naftės mbrojtje: fakultativ
Dimensions: 170x132x190mm Pesha: 3 kg
transportit falas pėr EUR 399, -
Ventury V500K
Centrifuge tė lirė tė naftės.
Kapaciteti i naftės :200-500 litra nė orė.
0,55 grimca litėr fėlliqur.
Speed: 6,800 1/min
faktor Ndarja: 3.000g
Kreu thithje: 2.5 milion
Shkarko thithje me sitė
Tub: ēelik inox
: Schuko 230V
Dimensions: 415x385x260mm Pesha: 17 kg
transportit falas pėr euro 1357,73
VP 50
Ventury V300PTO
kur nuk ka pushtet ėshtė nė dispozicion.
Shkalla Oil rrjedhin: 70-270 l / orė.
Me mbeturinat 0,32 litra.
Drejtuar nga 500 rpm PTO.
Dimensions: 260x260x490mm
Pesha: 16 kg
transportit falas pėr EUR 969,85
Shėrbimit dhe Kit Pastrimi pėr V300
pėrbėhet nga:
- 2 palė nozzles zėvendėsim
- Set Shėrbimi-Key
- Pastrimi tulipan me tabaka pikoj
transportit falas pėr EUR 81,83
Ventury V30


sistemet VF filtėr
Me sistemet e filtėr hap njė gamė tė gjerė tė kėrkesave. Duke pėrdorur fishekė tė zgjedhur filtėr dhe njė pėrzgjedhje tė gjerė tė aditivėve filtėr filter, detyrat pėrkatėse qė duhet tė arrihen selektive.
Avantazhet:
 • Edhe nė hartimin e FDA-pėrputhje tė jetė e mundur
 • Depozitimin e grimcave shumė tė vogėl tė poshtėr
 • depozitimi i synuar i papastėrtive individuale
 • Mbrojtja efektive veshin
 • ndarje tė mėdha
 • vėllimit tė ulėt dispozicion
 • Pėrzgjedhje tė mėdha tė fishekėve filtėr
 • ndėrtimit Metal nga lidhjeve me cilėsi tė lartė
 • me kosto tė ulėt, duke filluar nė 0,1 cent / litėr
 • kohė tė shkurtėr shpagim
VF500K
stacion Filter VF500K
Feinstfilterstation pėr pastėrtinė absolute.
Kapaciteti i naftės: deri nė 500 litra nė orė. nė 5CST.
Me dy dhoma
Kreu thithje: 2.5 milion
Tub: ēelik inox
Furnizimi me energji elektrike: 230V, 500W
Dimensions: 510x390x720mm Pesha: 30 kg
transportit falas pėr euro 2421,46
stacion vakum filter VF5K
Sistemi i tė lira filtėr pėr sasi tė vogla.
Kapaciteti i naftės: deri nė 5 litra / orė, max .. 40.000 litra / vit
Dhomė
Kreu thithje: 2m
Tub: plastike / ēelik inox FDA
Furnizimi me energji elektrike: 230V, 10W
Dimensions: 395x170x585mm Pesha: 7 kg
transportit falas pėr EUR 754, -
VF5K
VFI Inline-filter
Feinstfiltergehäuse, CPL. nė ēelik inox.
Shkalla e naftės tė rrjedhin nė litra / orė. nė 1cSt.
Llojstrehim FilterEUR
VFI 00 500 nė 500 litra / orė 595,62
VFI 01 000 pėr 1.000 litra / orė 659,40
VFI 07 000 pėr 7.000 litra / orė 2.695,73
VFI 19 000 pėr 19.000 litra / orė 6.722,10
VFI 61 000 pėr 61.000 litra / orė 15.053,88
VFI151000 pėr 151 000 litra / orė 26.216,08
Plug VFP1-230V-nė mikro filtėr
Vakum filtėr pėr instalimin e drejtpėrdrejtė nė uzinė.
Kapaciteti i naftės: deri nė 1 litėr / orė, max .. 8.000 litra / vit
Sistemi Bypass
Kreu thithje: 2m
Tub: plastike, FDA
Furnizimi me energji elektrike: 230V, 10W Pesha: 5 kg
transportit falas pėr EUR 822,65
VFI
VFE Standard filtėr
filtrin e lirė
Kapaciteti i naftės: deri nė 500 litra nė orė. nė 1cSt
FDA - i urtė, i thjeshtė pėr shkatėrrimin e
LlojFilterelemetEUR
VFE 060-P pėr grimcave deri nė 60 litra / orė 1,89
VFE 120-P pėr grimcave deri nė 120 litra / orė 2,58
VFE 250-P pėr grimcave deri nė 250 litra / orė 3,89
VFE 500-P pėr grimcave deri nė 500 litra / orė 6,18
VFE1000-P pėr grimca tė 1000 litra / orė 11,76
VFE veēantė filtėr
filtra ultra-gjobė
Kapaciteti i naftės: deri nė 500 litra nė orė. nė 1cSt
FDA - i urtė, i thjeshtė pėr shkatėrrimin e
LlojFilterelemetEUR
VFE 500-gv tė ul. Ndotje 10,88
VFE 500-MP kundėr-grimca mikro 34,08
VFE 500-NP tė nanoparticles 8,17
VFE 500-W tė ujit 23,69
VFE 500-FS ngjyra kundėr 22,50
VFE 500-CMP kundėr Ca Mg, dhe fosfor 23,69
VFE 500-ACP kundėr aldehydes dhe peroksideve 24,88
VFE 500-ES Stainless steel reusable 694,29
VFE 500-HT Temperatura e lartė filtėr deri nė 400 ° C20,21
Filter Filter BIG


shtyp P1 naftės
model tė Vogla dhe tė ekonomisė.
Vidė i ēuditshėm pėr shtyp
Vaj Yield: rreth 1 litėr / orė.
pushtet Seed: rreth 3 kg / orė.
Furnizimi me energji elektrike: 230V, 400W
Dimensions: 373x170x388mm Pesha: 22 kg
transportit falas pėr Euro 1573, -
P10 shtypit tė naftės
Ekonomik
Vidė i ēuditshėm pėr shtyp
Vaj Yield: rreth 10 litra nė orė.
pushtet Seed: rreth 30 kg / orė.
Furnizimi me energji elektrike: 230V, 1500W
Dimensions: 532 x 243 x 475mm Pesha: 76 kg
transportit falas pėr Euro 7235, -
Produktion


VTK 50 tharėse tė naftės
Lehtė dhe ekonomike pėr tė hequr ujin.
Kapaciteti i naftės: 50 litra / orė.
Sistem efikas tė energjisė vakum.
Pėr pėrmbajtjen e 8% tė ujit.
Kreu thithje: 8m
Tub: ēelik inox
Dimensions: 650x380x350mm
Pesha: 95 kg
transportit falas pėr Euro 7178, -
VAV mbushje
Rregullueshme-Pesha 5-32000 ml
Stainless Steel
Pėr tė gjitha vajrat e
Pafundėsisht rregullueshme
Pėr shishe, kova dhe kanaēe
Dimensions: 255x340x750mm
Pesha: 16 kg
transportit falas pėr Euro 2710, -
Qualität


TĖ enė ēelik
Pėr ruajtje tė sigurtė
me varet kapak
me shkarkimin total
LlojEnėEUR
TĖ 0200 pėr 200 litra 404,57
TĖ 0500 pėr 500 litra 1.082,14
TĖ 1000 pėr 1000 Liter 2.223,87
TĖ 1800 pėr 1800 Liter 2.694,28
TĖ 2000 2000 litra 4.815,10
enė ēeliku inox BEWW
Pėr ruajtjen dhe ngrohje
me varet kapak
me shkarkimin total
me tokėn dhe / ose ngrohjes mur exchanger WT
LlojEnėEUR
BEWW 0500 me mur-WT 4.669,20
BEBW 0500 me kat-WT 4.669,20
BEBWW0500 me dysheme dhe mur-WT 6.000,69
BEWW 1000 me mur-WT 5.027,99
BEBW 1000 me kat-WT 4.820,69
BEBWW 1000 me dysheme dhe mur-WT 6.359,48
BEWW 2000 me mur-WT 7.507,59
BEBW 2000 me kat-WT 6.622,59
BEBWW2000 me dysheme dhe mur WT 8.839,08
VFI


Vaj Pumps VP
Pėr tė siguruar furnizimin me naftė
kontrollit opsional presion
nivel opsional ndizet
pa bronzi dhe prej bronzi
pėr 12V, 24V, 110V 230V dhe tensionit
Vaj Pumps VP
Pėr ēdo gjė e drejtė tė naftės
LlojPompėEUR
VPF 1 / 3000 Vane pompė 1 bar 300Liter / h 218,10
VPI 3 / 30 Shtytės pompė 3bar 30 litra / h 459,45
VPK 1 / 100 Centrifugale pompė 1 bar 100Liter / h 485,52
VPM 4 / 5 Membrana pompė 4 bar 5 litra / h 370,09
VPS 2 / 5 Hose pompė 2 bar 5 litra / h 310,35
VPZ 10/600 Veshje pompė 10bar 600Liter / h 476,41
VFI


Analiza e naftės, dritare pėr tė naftės
Njė analizė jep informacion nė lidhje me gjendjen e motorit, karburantit, gearbox, hidraulikė dhe vajra ushqimor. Kursyer kohė dhe para me njė porosi nga hetimet tona. Ne shqyrtojmė naftės tuaj dhe vlerėsimin e rezultateve me ju. Oilsystems ofron zgjidhje nė kėtė fushė.
Pėrfitimet
 • dėshtim Saves makinė
 • Siguria nė pėrdorim
 • Sigurimin e Cilėsisė specifike
 • enė Sample ne ofrojme
 • Pėr sigurinė e klientėve tuaj
 • Nė pėrputhje me TVSH. Specifikimet
 • Kthesa tė shpejta
 • Kėshilla falas nė analizėn e pėrzgjedhjes
Analyse
Analizat e minerale dhe vajrave sintetike
pėr tė parandaluar dėshtimin e pajisjeve.
Vaj Analiza EUR
Pėrmbajtja Ash, oksid hirit, nė% 23,92
Baktereve, kėrpudhave, baktereve nė qelizat / litėr 79,73
BN Numri bazė, alkaline. Neutralizim 39,87
Brugger kapacitet Test lubrifikant 103,65
ndezjen Cetane 151,49
Pėrmbajtja klorit nė mg / kg 71,76
Distilim, valė kurbė 95,68
Dendėsia nė kg / m³ 15,95
Analiza tension pėr elektrike. Izolues vajra19,93
CFPP filtėr pikė mbylljen e nė ° C 55,87
Flash pikė nė ° C 39,87
ndotje totale mg / kg 39,87
vlera kalorifike, MJ / kg 63,78
ISHP-vlerė, vlera pH e vajit nė motor biogas 39,87
Jodi vlera e naftės pėrcaktimit perime 57,41
Qymyr-ujit-azoti dhe oksigjeni nė%143,51
mbetje karboni nė% 39,87
Pėrmbajtja e karburantit nė vaj motori 103,65
pika Cloud, Cloud CP Pika nė ° C55,81
Metale, 30 tė ndryshme nė mg / kg 79,73
Natrium dhe kalium nė mg / kg 31,89
pėrmbajtja e fosforit nė mg / kg 31,89
count Particle, klasat e pastėrtisė 39,87
orė paturpėsi veshin 159,46
pėrmbajtjen e squfurit nė mg / kg 39,87
Hidh pikė, pour pikė nė ° C 71,76
Viskoziteti nė mm ² / s 31,89
Pėrmbajtja KF ujit nė mg / kg 39,87
Analiza e vajrave bimore
pėr shėndetin e tyre.
Vaj Analiza EUR
Bakterieve dhe kėrpudhave 35,08
Kalcium dhe magnez pėrmbajtje nė mg / kg 63,78
Dioksinat dhe furanet 510,27
Dioksinat, furanet dhe PCB 653,79
acid Erucic nė% 63,78
Indeksi Color 19,93
Acidet yndyrore nė% Free 47,84
shqyrtimit gjenetike Analiza 255,14
Analiza gjenetike identifikuar 95,68
kuantifikim gjenetike Analiza 180,19
Odorants Kėrkesė
Pėrmbajtja Lecithin nė% 31,89
Organike Screening, acetat, glicerinė, acid karboksilike 47,84
Identifikimi i alkanes organike, aldehide151,49
stabilitetit oksidativ nė orė 57,41
hidrokarbureve aromatike Polycyclic167,43
% Polarizuar fraksion (vaj gatimi serviceability)19,14
dhe tė tjerėt, bisedoni me ne.
Analysegerät

Verschleis

  Oilsystems Tel +49 (0) 9221 607 0071 E-mail: info@oilsystems.net
  Esbach 7, 95326 Kulmbach Fax. +49 (0) 9221 690 1173 Gjermani

Links    Shėrbim    Kontakt    Kushtet    Ngulit

za al ae az baq bg cn dk de com ee fi Fri glg GE gr ht il id dmth ėshtė ajo jp md reklamė kr hr va lv lt time mt mk nl nuk ka ir pl pt ro ru se rs sk si ajo tz ph th cz tr Tė tjerėt hu PK vn uk nga